Nejčastější omyly při hubnutí

11. března 2013 v 18:39 | Pocahontas |  Já a můj deniček
1. Jde to i bez snídaně

Ranní nedostatek času není pro absenci snídaně omluvou. Pokud nenastartujete metabolismus ihned po ránu, zpomalíte jej a tělo se bude s energetickým deficitem potýkat celý den. Pokud máte ráno málo času, zvolte jídlo, které připravíte rychle a jednoduše, například snídaňové cereálie s obsahem celozrnné složky.

2. Oběd je nejdůležitějším jídlem dne

Každé jídlo dne má svou důležitost. V redukčním jídelníčku se snažte přijmout více energie dopoledne, tedy ve formě snídaně, dopolední svačiny a oběda. Odpoledne jezte méně a přednost dejte kvalitním bílkovinám před sacharidy.

3. Když vynechám přílohy, zhubnu

Každé hlavní jídlo dne by mělo být komplexního charakteru, proto na přílohy nezapomínejte. Jejich množství však upravujte podle druhu jídla. K obědu si dopřejte klidně brambory, rýži či těstoviny, ale při večeři vše raději nahraďte zeleninou.


4. Sklenka vína hubnutí neuškodí

Opak je bohužel pravdou. Alkoholem totiž přijmeme mnoho prázdné energie, kterou bychom mohli přijmout v kvalitní stravě. Oblíbené dvě deci bílého vína dodají našemu organismu 500 kJ, což představuje až 1/3 energetického příjmu při snídani.

5. Večer se už nemá jíst

Mnoho z nás se mylně domnívá, že zhubne vynecháním stravy po páté hodině večerní. To je v pořádku v případě, že ulehnete k spánku o tři hodiny později. Pokud jste však zvyklá ponocovat, měla byste tělu dodat potřebné živiny k zajištění správných funkcí i ve večerních hodinách.

6. Cvičení na lačno je efektivnější

Ani před cvičením tělo netrapte a dodejte mu energii, kterou potřebuje. Hodinu a půl před začátkem lehce posvačte, abyste během sportovních aktivit neztratila energii potřebnou pro správnou funkci organismu.

7. S "light" potravinami se hubne snáz

Kvalitní jídelníček s trvalým efektem si žádá také kvalitní stravu. Snížený obsah tuků ve výrobcích označených "light" kompenzují výrobci nadměrným obsahem škrobů. Raději vybírejte klasické potraviny s přiměřeným obsahem tuku a dbejte na správné rozložení stravy a přísun živin v průběhu dne.

8. Psychika nehraje roli

Zdravé hubnutí je spojeno s celkovým rozpoložením organismu. Pokud tedy nedostatečně spíme, stresujeme se, ručička na váze půjde dříve nebo později směrem nahoru. Když jsme unavení, snaží si naše tělo doplnit chybějící energii přijímáním ze stravy. Navíc při nedostatku spánku klesá v těle hladina hormonu ghrelinu, který zvyšuje chuť k jídlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lsza lsza | E-mail | Web | 11. března 2013 v 19:16 | Reagovat

Svatá pravda, amen:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama